Moje eksperymenty w kuchni
Blog > Komentarze do wpisu

Piernikowa chatka

Chatkę z piernika dostałam tylko do udekorowania, ścianki i dach były już upieczone. Można jednak to zrobić samemu -  przepis  tutaj.

Lukier można wykorzystać do dekoracji innych świątecznych wypieków, poniżej przepis, lukier fajnie się rozprowadza, można z niego namalować wiele kształtów, potem zasycha i jest twardy. Pomysły na dekorowanie ciastek, które zamierzam wypróbować  tutaj.

Lukier:

  • 1 białko jajka
  • 1 szklanka cukru pudru
  • kilka kropel soku z cytryny

Białko ubić mikserem, dodać cukier puder i wymieszać do uzyskania jednolitej masy, na koniec dodać kilka kropli soku z cytryny. Lukier nie powinien ściekać z łyżki tylko lekko się zrywać.

Lukier przełożyć do rękawa cukierniczego i można już dekorować chatkę. Najpierw trzeba skleić ściany, lukier powoli zasycha i powinny się one trzymać, po jakiejś godzinie można przyklejać dach. Po zaschnięciu dachu można zacząć dekorowanie, posypywanie. Do lukru można dodać barwnik spożywczy, ja akurat nie miałam, więc użyłam soku z buraka.

Inne rzeczy, które można wykorzystać to: kolorowe posypki, srebrne kuleczki, pisaki cukrowe, cukier puder, wiórki kokosowe, ziarna kawy, zasuszone plasterki pomarańczy, polewa czekoladowa.

 

Piernikowa chatka.


Sklejanie ścianek.


Doklejanie dachu.


Domek z piernika.

piątek, 14 grudnia 2012, martie2010

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:



Locations of visitors to this page